Trener Celja Vladan Matić je med polčasoma najbrž povzdignil glas, kar je zaleglo. Foto: Aleš Fevžer

Motivirani Novomeščani, ki jih vodi nekdanji celjski strateg Slavko Ivezič, so sijajno začeli tekmo v Zlatorogu. Z zagrizeno igro so v 9. minuti povedli z 1:4, prednost treh golov pa bolj ali manj držali skozi celoten prvi polčas. V 25. minuti so dvakrat povedli za štiri zadetke (7:11 in 8:12), nato pa so gostitelji naredili delni izid 4:0 in izenačili na 12:12.
V soboto Gorenje - Celje
Na začetku drugega polčasa so Celjani zaigrali na vso moč in v 38. minuti ušli na 18:14. Prednost treh do petih golov so nato imeli vse do konca tekme. "Pivovarji" se bodo sredi tedna v četrtfinalu slovenskega pokala pomerili z Izolo, v soboto pa jih v Velenju čaka obračun z vodilnim Gorenjem, ki je tokrat s 26:38 slavilo v Ormožu. Jeruzalem je držal korak do izida 8:8, nato pa so gosti stopili na plin.
Tri tekme so bile zaradi slabega vremena in posledično slabih razmer na cestah odpovedane.