Edi Kokšarov je v mrežo poslal šest žog. Foto: RTV SLO
Dramatičen derbi Celjanom
Tudi v Kopru napeto in domača zmaga

Slovenski prvaki so v boju proti ekipi iz Hrpelj vodili večino tekme. Na odmor so odšli s prednostjo 15:13. A Primorci se niso vdali in še pet minut pred koncem izenačili na 28. V zadnjih trenutkih jim je zmanjkalo moči, da bi presenetili vodilno moštvo lige.

Celjane v soboto ob 17.00 čaka tekma drugega kroga Lige prvakov, ko bodo gostovali pri večnem tekmecu Barceloni. Katalonski velikan je v uvodnem nastopu izgubil pri Gudmeju, zato bo z vsemi silami želel nadoknaditi zamujeno.

Točki ostali v Kopru
V drugem dvoboju dneva je v Kopru domači Cimos ugnal Gorenje s 30:29. V prvem polčasu so bili boljši Velenjčani, ki so na odmor odšli s prednostjo 10:14. V nadaljevanju so gostitelji prevzeli vajeti igre in nekaj minut pred koncem povedli s 30:27. Velenjčani so se z dvema zadetkoma približali in imeli napad za remi, a je Drago Vuković strel z 12 metrov poslal v vratnico.