Gorazd Škof je bil najboljši mož v vrstah Celjanov. Foto: RTV SLO
Edi Kokšarov
Vse se menja, samo Edi ostaja. Edvard Kokšarov je še vedno pogonska sila Celjanov. Foto: EPA
Škof in Kokšarov celjska junaka

Celjani so dvoboj z obrambo 5-1 odlično začeli, saj so v 9. minuti povedli s 6:1. Trener gostov Bogdan Wenta je njihov nalet ustavil z minuto odmora in v 22. minuti so Nemci po strelskem prebujenju Christiana Sprengerja in Christopha Theuerkaufta izenačili na 10:10. Pivovarji so se hitro pobrali, naredili delni izid 3:0 in na odmor odšli s prednostjo petih zadetkov. V vratih je blestel Gorazd Škof s 14 obrambami, na koncu pa jih je zbral 24.

Pošljite svoje slike in videe o dogajanju pred, med in po tekmi na Moj splet.

V drugem polčasu, ko zmaga ni bila več vprašljiva, sta se ob Škofu in Edvardu Kokšarovu (9 golov) razigrala še Mirsad Terzić in David Špiler (oba 6).

Kiel imel tudi nekaj sreče
Precej oslabljeni evropski prvak Kiel (zaradi poškodb v Celje nista pripotovala Christian Zeitz in Filip Jicha, poškodovani pa so tudi Kim Andersson, Aleš Pajovič in Nikola Karabatić) je z 31:30 ugnal zmagovalca Pokala pokalnih zmagovalcev Hamburger SV. Hamburg je imel v zadnji sekundi priložnost za izenačenje, a je strel Hansa Lindberga s sedemmetrovke končal v prečki. Kiel, za katerega je Vid Kavtičnik dosegel 11 zadetkov, je vodil večji del tekme, dobrih 10 minut pred koncem celo s sedmimi goli. Nato bi se mu neodgovorna igra v končnici kmalu maščevala.