Rokometaši Celja PL se po letu dni premora vračajo v Ligo prvakov. Foto: Urban Urbanc
Matjaž Brumen
Matjaž Brumen in druščina so letos pustili velik pečat v Ligi prvakov, ki jih je tudi stala višje uvrstitve v državnem prvenstvu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Celjani dobili bitko za drugo mesto

Koprčani, ki so za dvoboj vendarle usposobili poškodovana Deana Bombača in Milorada Krivokapića, so v Zlatorogu vodili večji del srečanja, v prvem polčasu tudi za tri gole. Pivovarji so jih ujeli v 41. minuti, ko je Nikola Ranevski izenačil na 19.

Zmagoviti gol Marguča ...
Sledila je izenačena tekma "gol za gol". Cimos je zadnjič vodil v 53. minuti, ko je Matjaž Brumen zadel za 22:21. Krivokapić je dobro minuto pred koncem še izenačil, nato pa je nekaj sekund pred iztekom tekme odločilni gol za domače zabil Gašper Marguč.

... ključne obrambe Lesjaka
Petar Metličić
je bil s petimi zadetki najučinkovitejši pri Celjanih, medtem ko je pri gostih Brumen dosegel sedem golov. Eden najzaslužnejših za zmago pivovarjev je bil tudi vratar Urban Lesjak, ki je v drugem polčasu ustavil nekaj težkih strelov.

Poleg Celjanov bodo v prihodnji sezoni v Ligi prvakov igrali še državni prvaki iz Gorenja, ki so že v petek zmagali (39:30) v Krškem.