Alem Toskić je bil tokrat prvi gostujoči strelec. Foto: MMC RTV SLO
David Špiler
David Špiler je tokrat proti Ferencvarošu dosegel štiri gole. Foto: MMC RTV SLO

Še zlasti celjskih 16 golov (37:21) s prve tekme. Ekipa Toneta Tislja se je ob porazu s 25:26 tako brez težav uvrstili v boben za torkov žreb na Dunaju. Na tekmi v Ukrajini so si Celjani po uvodnem vodstvu s 3:1 privoščili preveliko tehničnih napak, kar so gostitelji znali izkoristiti in po delnem nizu 4:0 prvič na tekmi povedli z 10:9. Vodstva nato niso več izpustili iz rok.

Nazadnje so jih Celjani ujeli na 25, v zadnji minuti pa so gostitelji zadeli za 26:25 ob nespretnosti nasprotne obrambe, v zadnjih sedmih sekundah pa se je Aleš Pajovič kot sedmi igralec v polju namesto strela odločil za (slabo) podajo Edu Kokšarovu, ki ni prišla do cilja.

Miklavčič Romunom nasul 10 golov
Trimo je v Romuniji klonil z dvema zadetkoma razlike (30:32), a bil na prvi tekmi boljši za štiri (32:28). David Miklavčič je zabil kar deset golov. Gostitelji niso nikdar nadoknadili zaostanka s prve tekme.

Koper povedel že za deset
Rokometaši koprskega Cimosa so prvo od dveh tekem 3. kroga Pokala pokalnih zmagovalcev v Bonifiki (povratna bo že jutri ob 19.00) dobili s 34:29. Že takoj so povedli s 4:0 in držali to prednost tudi ob polčasu (13:17). V drugem delu je Cimos povedel že za deset, a so Madžari znali izkoristiti ležeren zaključek ekipe Fredija Radijkoviča.