Celjani imajo po 15 odigranih krogih s 14 zmagami in enim porazom zdaj tri točke več od Ribničanov, ki so doživeli prvi poraz v letošnjem DP-ju.

Gostitelji so imeli nekaj težav le v prvi polovici prvega polčasa, zatem pa so prišli do razlike, ki jim je dopuščala mirno nadaljevanje.

Uvod tekme je bil precej izenačen, še v 17. minuti sta bili ekipi povsem poravnani (8:8), nato pa so do konca polčasa Celjani naredili delni izid 8:3 in pobegnili na varno razliko. Ob odmoru so vodili s 16:11, malce pred tem so imeli tudi že šest zadetkov prednosti.

Podobno razliko so držali tudi v uvodnih desetih minutah drugega dela, po zadetku Tilna Kodrina so v 40. minuti prvič ušli tudi na +7 (21:14). Jan Jurečič je malce pozneje z zaporednima goloma še povečal prednost (23:14) in tako rekoč odločil zmagovalca. Najvišja prednost je znašala deset golov (25:15).

Pri gostiteljih je bil s šestimi zadetki najboljši Jurečič, enega manj je dal Branko Vujović. Pri gostih je šest golov dosegel Uroš Knavs.

Rokometaše zdaj čaka premor do začetka februarja, v 16. krogu bodo Celjani gostovali v Velenju, Ribničani pa bodo gostili Mariborčane.