Celjani so sredi tedna v četrtfinalu slovenskega pokala izločili Trebanjce, tokrat so na kolena položili še četrtouvrščene Ribničane.

Izbranci srbskega strokovnjaka na celjski klopi Alema Toskića so temelje za zmago postavili v prvem polčasu, ko so povsem zasenčili tekmece iz dežele suhe robe. Že v 17. minuti so si priigrali lepo prednost osmih golov (11:3), nato malenkostno popustili, na veliki odmor pa vendarle odšli z vodstvom 18:12.

Celjani so v drugem polčasu ves čas nadzorovali Ribničane in zanesljivo osvojili novi par točk.

V domači ekipi sta bila najučinkovitejša Tilen Kodrin s šestimi in Žiga Mlakar s petimi goli, v gostujoči pa Leon Ljevar in Stefan Ranisavljević, oba sta dosegla po sedem zadetkov.