Koprčani so odlično formo potrdili tudi v evropskem tekmovanju. Foto: MMC RTV SLO
San Antonio osvojil Tabor

Koprčani so upravičili vlogo favoritov v obračunu s poljskim predstavnikom. Vodili so od prve minute naprej, gostje pa so še višji poraz preprečili z zavlačevanjem, ki ga je portugalski sodniški par Ivan Cacador/Eurico Nicolau vseskozi toleriral. Uroš Rapotec je bil s 5 zadetki najučinkovitejši pri domačih.

Če je Cimos z eno nogo že v polfinalu, pa je Maribor praktično odpisan. Štajerci niso bili kos nekdanjim evropskim prvakom iz Pamplone, ki so pred 1.800 gledalci v dvorani Tabor v 45. minuti vodili že s +10 (26:16), nato pa je domačim le uspelo omiliti poraz. Dragan Gajić in Borut Mačkovšek sta dosegla po 6 golov. Prvi strelec tekme je bil z 11 goli Guardiola.