Marko Tarabochia je bil najučinkovitejši mariborski rokometaš v Plocku. Dosegel je šest zadetkov. Foto: RK Maribor
Uroš Rapotec
Uroš Rapotec je bil z 8 zadetki najboljši strelec Cimosa v Göppingenu. Foto: MMC RTV SLO

Cimos, ki so zaradi zdravstvenih težav ostali brez Milorada Krivokapića, Matjaža Brumna, Nikole Manojlovića, Uroša Bundala in Tineta Poklarja, proti Primožu Proštu in njegovim soigralcem niso imeli pravih možnosti. Nemci, ki so slavili že v prejšnjem krogu v Kopru, so pred 3.000 gledalci prevladovali od začetka tekme. Tako je bilo v 10. minuti ob nerazpoloženi gostujoči obrambi že 7:2 za domačo vrsto. V 22. minuti se je Cimos približal na 14:11, a je do odmora prednost znova narasla na +5 (20:15). Najbližje v drugem polčasu so bili pri izidu 23:20 in 30:27.
Zaostali z 22:14
Mariborčani so v prejšnjem krogu doma z zmago s tremi goli razlike presenetili bogato Wislo, ta pa jim je tokrat vrnila s podobno mero. Ključni zaostanek so gostje "pridelali" v uvodnih 10 minutah drugega polčasa. Že v 18. minuti so gostitelji sicer vodili z 11:6, na glavni odmor pa odšli s tremi zadetki naskoka (15:12). V 38. minuti je Wisla povedla z 22:14 in zmagovalec je bil praktično odločen. Več od znižanja na 22:18 Mariboru ni uspelo.