Rok Praznik je garal v obrambi, a poraza ni mogel preprečiti. Foto: MMC RTV SLO
Denis Buntić
Na Denisa Buntića so Danci dobro pazili. Foto: MMC RTV SLO
Koprčane reši lahko le še čudež

Domači so korak z gosti držali do 20. minute (13:13), nato pa so napravili preveč napak v napadu, kar so disciplinirani Danci s "kontrami" znali kaznovati. Malo pred odmorom je semafor kazal že 20:15. Neustavljivi sta bili krili Anders Christiansen in Tommy Atterhäll s 5 goli.

V drugem polčasu izenačeno le enkrat
Cimos je goste ujel na 21:21 (Denis Buntić; 36.), a je Köbenhavn takoj odgovoril z delnim izidom 3:0. Danci vodstva niso več izpustili iz rok, čeprav so se domači približali na 25:26. Bližje zaradi številnih tehničnih napak ni šlo. Po 30:25 v 53. minuti je bila tekma praktično odločena. Koprčani so bili nezbrani tudi pri strelih s sedmih metrov, saj so zadeli le dva od šestih poskusov. Domači strateg Matjaž Tominec ni mogel računati na poškodovanega Draška Mrvaljeviča.

Glede na prikazano Cimos nima veliko možnosti, da izloči vodilno moštvo danskega prvenstva, a upanje umira zadnje ...