Matjaž Brumen je bil prvi strelec tekme. Foto: MMC RTV SLO
Renato Vugrinec
Renato Vugrinec je 3 od 4 golov dosegel v 2. polčasu. Foto: EPA
Cimos prvič slavil v Ligi prvakov

Še dobrih 12 minut pred koncem je kazalo na zanesljivo slavje Špancev, ki so vodili s 26:21. Toda domači se niso predali, kar se jim je bogato obrestovalo. Trener Matjaž Tominec je najprej v vratih Blaža Vončino - branil je sicer zelo dobro (15 obramb) - zamenjal z Darkom Stanićem, čigar obrambe so do konca navdihnile njegove soigralce, saj so iz minute v minuto zniževali prednost gostov. Cimosu je šla na roke tudi izključitev stebra gostujoče obrambe Jakobsena.

Trije zadetki Praznika v končnici
Rok Praznik
je tako z dvema zaporednima goloma v 58. minuti izenačil na 29:29. Potem ko je Nejc Poklar zapravil stoodstotno priložnost za vodstvo, jo je izkoristil Bojan Skoko, ki je s črte zadel za 30:29. Ko je pol minute pred koncem Stanić ubranil še strel Renata Vugrinca, se je slavje v Bonifiki že začelo. Veliko zmago domačih je potrdil Praznik.

Vugrinec pomahal reprezentanci v slovo
Po tekmi je Vugrinec sporočil, da ne bo več igral za slovensko reprezentanco. "Čas je za mlajše," je odločitev obrazložil Ptujčan, ki se je od izbrane vrste enkrat že poslovil, a se nato vrnil.

Matjaž Tominec: "Mojim varovancem čestitam za izjemno borbeno in nepopustljivo igro. Ugnali so Portland San Antonio, ekipo izjemnih posameznikov z bogatimi mednarodnimi izkušnjami, ki se jim je v Kopru zgodil naš Buzau."

Koprski strateg je z Buzauom mislil na poraz v prejšnjem krogu proti Steaui, ko je Cimos v končnici zapravil zmago.

Renato Vugrinec: "Lepo je igrati doma, a hkrati tudi najtežje. Čestitam Kopru za odlično predstavo, predvsem v končnici tekme. Mi nismo igrali najbolje. Na koncu smo naredili preveč napak in zapravili lepo prednost."