Praznik je prerešetal celjsko mrežo. Foto: RTV SLO

Zmaga Cimosa je zaslužena, saj je vodil večji del tekme. Ko je na začetku 2. polčasa na igrišče stopila prva sedmerka Celjanov, je bilo pričakovati preobrat, a tega ni bilo, saj naveličani pivovarji niso niti izenačili.

V 54. minuti je bil izključen še Miro Požun, ki je zaradi nestrinjanja s sodniškimi odločitvami pritekel na igrišče. Junak tekme je bil z 11 goli Rok Praznik, medtem ko jih je za domače kapetan Edvard Kokšarov dosegel 7.

V obračunu za 2. mesto, ki vodi v Ligo prvakov sta se Gold Club in Gorenje razšla brez zmagovalca (26:26), tako da bo odločitev padla šele v zadnjem krogu. Velenjčani so malo pred koncem vodili za 5 golov (23:18), a je domačim uspel preobrat. Vladan Matovič je zadel za 26:25, točko pa je "osam" s sedemmetrovke v zadnjih sekundah tekme prinesel Momir Ilić.