Veliki derbi je bil zaradi ogromnega vložka, razumljivo, precej oster. Sodnika sta pokazala kar tri rdeče kartone, enega tudi Matjažu Mlakarju. Ob koncu prvega dela sta bila izključena Luka Dobelšek in Matjaž Brumen. Foto: RTV SLO
Enid Tahirović
Enid Tahirović je bil eden junakov v Bonifiki. Foto: MMC RTV SLO
Koper pometel z Gorenjem

V koprski Bonifiki je bilo 29:25 za gostitelje, ki so z brezhibno obrambo 6-0 in izjemno razpoloženim vratarjem Enidom Tahirovićem (14 obramb) ritem narekovali vso tekmo. Koprčani so že v 21. minuti vodili za devet (16:7), kakršna je bila razlika tudi ob polčasu (21:12).

Na začetku drugega polčasa je bila razlika že plus 10 (22:12) po golu Uroša Rapotca. Gostje bi lahko znižali na le tri zadetke zaostanka v 53. minuti, a je odlično posredoval Tahirović.

Drugo mesto že v žepu, kaj pa državni naslov?
Cimos ima že v žepu nastop v Ligi prvakov v prihodnji sezoni, v zadnjem krogu pa si z zmago v Zlatorogu pri Celju PL zagotovi celo naslov državnega prvaka.