Cimos Koper je odlično opravil svojo nalogo in z 31:19 odpravil makedonsko moštvo. Foto: MMC RTV SLO
Cimos gladko v polfinale

Pot do uspeha je bila lažja od pričakovanj, saj so koprski rokometaši na povratni tekmi v hipu izničili zaostanek treh golov s prve tekme in po sedmih minutah vodili že s 6:1. Obramba 3-2-1 je delovala brezhibno. Minuta odmora skopskemu moštvu ni pomagala. Po desetih minutah je bilo 8:2, pri čemer je Damir Doborac prispeval tri gole. Ob polčasu je bilo 14:8, prvi strelec pa Draško Mrvaljevič s šestimi zadetki.

Po odmoru je Bojan Skoko hitro povišal na 16:8. Sredi drugega polčasa je bilo že 22:11 in Bonifika je slavila velik uspeh. Najvišja prednost je znašala plus 13 (28:15). Mrvaljevič je bil tudi na koncu najboljši strelec (8).

Tominec: Takšnega vzdušja pa še ne
"Odkar sem trener v Kopru, takšnega vzdušja nisem doživel v domačem hramu. V tako lepem vzdušju nam enostavno ni moglo spodleteti in igrati slabo. Dobro smo analizirali skopsko tekmo in odpravili vse napake," je povedal trener Matjaž Tominec.

Žreb polfinala bo v torek, 18. marca, na Dunaju.