Rokometaši Ciudada so takole začeli s slavjem drugega naslova evropskega prvaka. Foto: Reuters
Arpad Šterbik
Obračun prvih vratarjev obeh moštev je Arpad Šterbik proti Thierryju Omeyerju prepričljivo dobil. Zbral je osem obramb več (21:13). Foto: Reuters
Ciudad Real slavil v Kielu

Španski prvaki, evropski klubski prvaki že leta 2006, so po porazu pred domačimi gledalci z 29:27 na severu Nemčije pripravili pravi podvig in branilca naslova ugnali z 31:25. Ciudad je že v sedmi minuti povedel s 4:1, a so se gostitelji vrnili in v 27. minuti vodili z 12:10.

Takrat pa je začel mleti stroj Talanta Dujšebajeva in Španci so polčas končali z nizom 5:1, v 47. minuti pa prvič povedli za štiri gole (23:19). Ravno v zaključku tekme so povsem dotolkli ekipo Noke Serdarušića.

Kavtičnik prvi domači strelec
Slovenski rokometaš Vid Kavtičnik je bil najboljši domači strelec (8). Gostiteljem ni pomagalo niti dejstvo, da zaradi poškodbe niso igrali taki gostujoči zvezdniki, kot so: Sergej Rutenka, Petar Metličić, Rolando Urios in David Davis.

Kar 23 golov dvojice Stefansson-Källman
Z 12 goli je namreč blestel Olafur Stefansson, enajst jih je dodal Jonas Källman. Aleš Pajovič, ki je skupaj z Didierjem Dinartom na koncu dobil rdeči karton, je dosegel dva, Uroš Zorman pa en zadetek.

Ciudad popolnoma napolnil vitrine
Za slovenskim dvojcem pri Ciudad Realu je zares veličastna sezona, saj so poleg Lige prvakov osvojili še špansko prvenstvo, kraljevi pokal, španski ligaški pokal in domači superpokal.