Madžarka Erika Kirsner (levo) in Francozinja Estelle Vogein

Leta 1999 so Francozinje v finalu SP-ja na Norveškem in Danskem po podaljšku izgubile proti Norveški, tokrat so imele več sreče - in srca.

Slednji so vso tekmo glasno vzpodbujali svoje ljubljenke, ki so po slabem začetku (1:3) v nadaljevanju povsem prevladale na igrišču. Madžarke so z delnim izidom 7:0 povedle z 8:3, pri izidu 9:5 pa je Palingerjeva med drugim nasprotnicam obranila že tri sedemmetrovke. Francozinje so po zaostanku z 11:5 v 26. minuti do odhoda v slačilnico zadele trikrat zapored in z boljšimi obeti začele drugi polčas.

V 33. minuti so se približale že na 13:11, a nato spet popustile (17:12). Nerešljiva uganka za francosko obrambo je bila predvsem Bojana Radulovics, ki je skupno zadela 13-krat. Po že omenjeni prednosti s 26:20 pa je sledil popoln mrk Madžark. Francozinje so se približale na 26:24, a je še nekaj minut pred koncem vendarle kazalo na prvi naslov njihovih tekmic po letu 1965 (28:25). Toda ne, slednje so 30 sekund pred koncem zapravile zadnji napad, trikolorke pa so izkoristile ponujeno darilo.

V podaljšku, ki so ga varovanke Olivierja Krumbholza odigrale tudi v polfinalu proti Ukrajinkam, so bile Madžarke prešibke. Zaostale so z 31:28 in francoska zmaga je bila tu.

Francija: Nicolas, Dudziak, Vogein 3, Lejeune 4 (2), Delerce 1, Jacques 5, Myaro 2, Pecqueux-Rolland 4, Cano 4, Wendling 1, Korfanty 4, Tervel 4.

Madžarska: Sirina, Palinger, Ferling 3, Kirsner 1, Radulovics 13 (6), Pigniczki 2, Farkas 1, Goerbicz 4, Lovasz 2, Kulcsar 3.

Bronasto kolajno so osvojile Južnokorejke, ki so na tekmi za tretje mesto ugnale Ukrajino z 31:29 (18:15). Slovenija je bila na koncu osma.