Odlična predstava Ane Gros, dosegla je 12 golov, ni bila dovolj za zmago Slovenije. Foto: www.alesfevzer.com

Borile smo se 60 minut, malo nam je zmanjkalo sreče na koncu. Nimamo kaj, ostane nam še zadnja tekma v nedeljo, gremo na glavo, vseeno ni še vse izgubljeno.

Ana Gros, reprezentantka Slovenije
Slovenke so se dobro upirale favoriziranim Dankam
Zadnji dve minuti tekme Slovenija – Danska
Danke prevelik zalogaj za slovenske rokometašice

Varovanke Uroša Bregarja so se dobro upirale favoriziranim Dankam (te so si uvrstitev na EP že zagotovile), prišle so tudi do vodstva, a niso uspele zdržati do konca.

Češka je po zmagi nad Islandijo (24:26) prehitela Slovenijo v skupini. O potniku za EP bo tako odločala zadnja tekma med Slovenijo in Češko. Tekma bo v nedeljo v Mostu.

Slovenija mora premagati Češko, če se želi neposredno uvrstiti na evropsko prvenstvo. Tudi v primeru poraza Slovenije ostaja nekaj upanja, saj se bo na prvenstvo iz vseh sedmih kvalifikacijskih skupin prebila tudi najboljša tretjeuvrščena izbrana vrsta.

.
Mavsarjeva zadela po enem letu
Slovenke so povedle z 1:0, Danke so hitro prevzele vodstvo (1:3). Zaostanek je na 2:3 znižala Tamara Mavsar, ki se je v reprezentanco vrnila po letu dni, odsotna je bila zaradi hude poškodbe kolena. Favoritinje Danke so ves čas imele rahlo prednost, vodile so za dva gola (7:9). Slovenke so izenačile na 9:9, po odličnih obrambah Karmen Korenič so si varovanke Uroša Bregarja pripravile nekaj priložnosti za vodstvo, a je niso izkoristile vse do 21. minute, ko je svoj tretji zadetek zadela Ana Gros (10:9). Danke so z delnim izidom 3:0 spet povedle za dva zadetka (10:12), ob koncu polčasa pa so povedle z najvišjo prednostjo treh golov (11:14).
Slovenske rokometašice so na najboljši možni način odprle drugi polčas, po golih Grosove, Stankove in Nine Zulić so v 33. minuti znova povedle za gol (15:14).

Grosova zgrešila v najpomembnejšem trenutku
V nadaljevanju se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Slovenke so bile vseskozi povsem konkurenčne Dankam, še v 53. minuti je bilo po golu Alje Koren izid neodločen (22:22). Danke so bile v razburljivi in negotovi končnici vseskozi v rezultatski prednosti, na svojih ramenih pa so ves ta čas čutile pritisk srčnih Slovenk, ki so v 59. minuti imele idealno priložnost za izenačenje na 24:24, a je tragična junakinja današnje tekme Grosova zgrešila sedemmetrovko. Danke so za konec še enkrat zatresle mrežo Slovenk (23:25).
Grosova je na koncu dosegla 12 golov.

Izjavi po tekmi
Uroš Bregar, selektor Slovenije: "V naših obrambnih rotacijah se je navkljub srčnosti in bojevitosti poznala neizkušenost. V teh spremembah v igri v obrambi moraš biti zelo natančen in v vsakem trenutku reagirati pravilno. Na začetku tekme smo imeli določene probleme, nato smo vzpostavili ravnovesje, v drugem polčasu pa smo imeli prekratko klop in premajhno število igralk za tovrstne dvoboje na najvišji kakovostni ravni. Na koncu nam je tudi zmanjkal kanček sreče."

Tamara Mavsar, reprezentantka Slovenije: "Vesela sem, da sem se vrnila na rokometna igrišča. Žal mi je, da nismo razveselile naših številnih privržencev, ki so nas podprli na tem dvoboju. Danska je kakovostna zasedba, vsi pa smo vendarle upali na zmago. Nič še ni odločenega, v nedeljo bomo skušale Čehinjam odščipniti obe točki."