Rokometaši Barcelone so se takole veselili sedmega naslova v Ligi prvakov. Foto: epa
David Barrufet
David Barrufet je takole dvignil najbolj cenjeno lovoriko v klubskem rokometu. Foto: epa
Rokometaši Essna so takole proslavili zmago v Pokalu EHF. Foto: epa

Gostitelji, ki so prvo tekmo v Ciudadu izgubili s 27:28 so hitro povedli z dvema zadetkoma razlike (4:2). Večji del prvega polčasa je njihova prednost znašala za zadetek ali dva. Nekdanji celjski kapetan Dejan Perić je med barcelonski vratnici vstopil v 21. minuti. Perke je takoj ubranil strel, njegovi soigralci pa so prek hitrega protinapada (z igralcem manj) prvič povedli s tremi zadetki razlike (15:12).

Beli se niso vdali
Real je že v 33. minuti izenačil na 17:17, a gostitelji so že v naslednji minuti spet vodili z dvema zadetkoma prednosti (19:17). Beli se niso vdali in po zaslugi trdne obrambe z nekaj protinapadi le prešli v vodstvo. Največjo prednost so si nabrali v 43. minuti, ko so povedli 22:24.

Slovenski reprezentant Aleš Pajovič je v 48. minuti ustavil hitri protinapad Barcelone, za kar sta ga sodnika preostro "nagradila" z rdečim kartonom. Gostitelji so spet povedli v 52. minuti (27:26). V izjemno napeti in živčni končnici sta v zadnjih osmih minutah iz igre padla le še dva zadetka. Nekaj časa je celo kazalo na podaljške, saj je Barcelona vodila 28:27 (Ciudad je dobil prvo tekmo z istim izidom).

Perke odločil tekmo
Odločitev je padla 30 sekund pred koncem, ko sta sodnika po prekršku nad Romerom pokazala na sedemmetrovko. Romero je kar sam prevzel odgovornost in zadel. Na drugi strani pa je Perić ustavil strel Talantu Dušebajevu in se vsidral tudi v srca barcelosnke publike. Perić je na koncu zbral 14 obramb.

BARCELONA - Ciudad Real 29:27 (17:15)