Matjaž Mlakar, ki je tudi na Denićevem seznamu, se je s koprskim Cimosom v tej sezoni veselil že pokalne lovorike in zmage v pokalu Challenge, Koprčani pa imajo priložnost še za naslov državnega prvaka. Foto: EPA
Matjaž Mlakar, ki je tudi na Denićevem seznamu, se je s koprskim Cimosom v tej sezoni veselil že pokalne lovorike in zmage v pokalu Challenge, Koprčani pa imajo priložnost še za naslov državnega prvaka. Foto: EPA
Tamara Mavsar
Ženska reprezentanca bo poskušala presenetiti Francozinje, med reprezentantkami pa je seveda tudi igralka Krima Tamara Mavsar. Foto: EPA

Slovenija je v kvalifikacijski skupini 3 po štirih tekmah s šestimi točkami na prvem mestu, sledijo pa Poljaki s točko manj. Na evropsko prvenstvo, ki bo naslednje leto v Srbiji, se uvrstita prvouvrščeni reprezentanci. Selektor Boris Denić se spogleduje s 1. mestom v skupini: "Na žreb skupin za zaključni turnir se želimo uvrstiti v prvi boben, čeprav sem že pred časom dejal, da je morda bolje biti drugi v skupini."

Slovenija ima dobre izkušnje tako s Portugalsko kot z Ukrajino, saj je z vsako reprezentanco odigrala po šest medsebojnih tekem in iztržila po pet zmag in poraz.

Denićev seznam 28 povabljenih
Na Deničevem širšem seznamu so naslednji igralci: Marko Bezjak, Klemen Cehte, David Miklavčič, Matevž Skok (vsi Gorenje Velenje), Dean Bombač, Matjaž Brumen, Jure Dobelšek, Matjaž Mlakar, Sebastjan Skube, Jure Vran (vsi Cimos Koper), Uroš Bundalo, Jure Dolenec, Matej Gaber (vsi Loka), Dragan Gajič, Simon Razgor, Nik Tominec (vsi Maribor Branik), Gašper Marguč, Luka Žvižej (oba Celje Pivovarna Laško), Gorazd Škof, David Špiler (oba Croatia osiguranje Zagreb), Jure Sušin (Trimo Trebnje), Matevž Čemas (Slovan), Nenad Bilbija (Valladolid), Boštjan Kavaš (Wisla Plock), Jure Natek (Magdeburg), Primož Prošt (Bjerringbro-Silkeborg), Peter Pucelj (Bosna Sarajevo) in Uroš Zorman (Vive Targi Kielce).

Slovenke na pripravah na Rogli
Rokometašice se bodo v prvi polovici junija s Francozinjami pomerile v kvalifikacijah za nastop na letošnjem svetovnem prvenstvu v Braziliji. Prva tekma bo 5. junija v mestu Pau, povratna 12. junija ob 14. uri (dve uri in pol pred tekmo moških reprezentanc med Slovenijo in Ukrajino) v dvorani Stožice.

Selektor Tone Tiselj je svoje varovanke popeljal na Roglo, drugi del priprav pa bodo opravile v Podčetrtku. Sodelovanje so mu zaradi službenih ali študijskih obveznosti odpovedale Dolores Naglič, Špela Okleščen in Urša Oven, v drugem delu priprav pa se bo soigralkam pridružila Manuela Hrnjič.

Zmaga bi bila čudežna
"Če bi Slovenija premagala Francijo, potem bi bil to eden največjih čudežev. Francija je izjemno dobro vodena reprezentanca, ki ima na vsakem položaju po dve enakovredni igralki in ji tudi menjava generacij ni povzročila preglavic. Iluzorno bi bilo pričakovati, da bi jo naša nova reprezentanca, ki ima za seboj le enotedenske priprave v tednu EHF-a, lahko ogrozila," je realno dejal Tiselj.

Slovenija je do zdaj odigrala 15 tekem s Francijo, njena bilanca pa je zelo skromna: dve zmagi, neodločen izid in 12 porazov. Zadnjega je doživela na lanskem evropskem prvenstvu na Norveškem (19:29).

Na Tisljevem širšem seznamu so naslednje igralke: Nives Ahlin (Celje Celjske mesnine), Miša Marinček (Witasek Remudas), Amra Pandžič (Cergy Pontoise), Branka Zec (Piran Vrtovi Istre), Ana Gros (Györ), Nina Jeriček (Nimes), Lina Krhlikar (Rocas), Neža Mitruševska (Zaječar), Neli Irman (Zagorje GEN-I), Ana Petrinja (Goya), Katja Čerenjak (Witasek Kärnten), Sanja Gregorc (Mlinotest Ajdovščina), Manuela Hrnjič (Celles sur Belle), Alja Jankovič, Maja Šon, Neja Šoberl, Alja Koren, Tamara Mavsar, Iris Guberenič, Mirjana Gojkovič in Maja Zrnec (vse Krim Mercator), Nuša Skutnik, Anja Veble (obe Krka), Laura Gerič (Banovce) in Nastja Praprotnik (Mercator Tenzor Ptuj).