Uvodne minute niso kazale na zanimiv dvoboj. Ljubljančanke so povedle s 3:0 in si kljub izenačenju na 6:6 do polčasa priigrale pet zadetkov prednosti. Toda Nišanke, ki so prvič zatresle mrežo šele v 8. minuti, se niso vdale.

Z dvema zaporednima zadetkoma Ljudmile Bodneve (8 golov) so krimovke znova povedle za dva gola (23:21), toda v nadaljevanju je spet prišlo do padca. V 55. minuti so prvakinje SČG-ja vodile z 22:21.

V izenačeni končnici so varovanke Toneta Tislja v zadnji minuti zapravile žogo, vendar je izenačenje z obrambo tekme preprečila vratarka Luminita Dinu.

"Trener srbske ekipe je pripravil sijajno taktiko. Igro naše ekipe je analiziral do najmanjših podrobnosti. Domača ekipa je v drugem polčasu z bojevito in srčno igro nadoknadila zaostanek petih golov, tekmo pa so v sami končnici odločile individualne sposobnosti mojih igralk," je po tekmi povedal Tiselj.

V 2. krogu se bodo krimovke na domačem igrišču v soboto pomerile z norveškim Bergnom, ki je doma izgubil s špansko Eldo Prestigio.
NIŠ - KRIM MERCATOR       23:24 (9:14)