Tadej Mazej je bil nezgrešljiv, iz petih strelov je dal prav toliko golov. Foto: www.alesfevzer.com

Začetek je bil izenačen, v 10. minuti je bilo tako še 3:3. Gostitelji so nato v vsega treh minutah naredili serijo 4:0 (dva gola je prispeval Luka Perić) in povedli s 7:3. Prednost se je ves čas večala in že znašala za sedem golov, ob odhodu v slačilnico je bil izid 18:12. Za serijske prvake so po štiri gole dosegli Perić, Tadej Mazej in Uroš Milićević.

Gorenje v zadnji minuti znižalo na 28:27
V drugem polčasu so Velenjčani začeli hitro topiti zaostanek, Tilen Sokolič je že v 38. minuti znižal na 19:16, Urban Pipp pa tri minute pozneje na 20:18. Prvaki so bili ves čas blizu, zadnjega koraka pa jim vseeno ni uspelo storiti. Še najbolj so se približali v izdihljajih tekme, ko je Jernej Drobež z dvema zaporednima goloma znižal na 28:27, na drugi strani pa je Andraž Makuc postavil izid tekme.

Rokometaši Celja ostajajo neporaženi

Visoka zmaga Slovana
Na lestvici še vodijo Celjani, ki so edina neporažena ekipa, imajo devet točk. Na drugem mestu je s točko manj Slovan, varovanci Uroša Zormana so zlahka ugnali Jeruzalem Ormož s 35:26.

Dež je preprečil tekmo v Bonifiki
Tekma med Koprom in Krko pa je preložena zaradi tehničnih težav. Po močnem nalivu je v Kopru namreč popustila streha v dvorani Bonifika in onemogočila začetek tekme.