Celjani so v drugem polčasu upravičili vlogo favorita in na koncu nadoknadili zaostanek iz prvega dela za visoko zmago. Foto: www.alesfevzer.com

Dobova je končala niz treh tekem neporaženosti, toda še ob polčasu je kazalo, da lahko gostje dosežejo kaj več. Celjani so namreč zapravili vodstvo s 6:2 in 9:5 in v končnici prvega dela je Dobova najprej izenačila na 10:10, potem pa imela dva gola naskoka in polčas dobila s 13:11.

Nadaljevanje pa je bilo povsem celjsko. Dobova je še vodila pri 14:13, a je nato domača zasedba naredila delni izid 10:0, dosegla trdno vodstvo s 23:14 in dvoboj je bil odločen.

Do konca so Celjani brez težav vzdrževali razliko približno desetih zadetkov, dovolili gostom le pet golov v celotnem polčasu in dosegli 11. zmago.

Gal Marguč je bil z osmimi goli najboljši strelec pri Celjanih, Željko Šukić in Anton Glogovšek pa sta bila s po štirimi najučinkovitejša pri Dobovi.

Napeta končnica Koprčanom
Koprčani so si priigrali pomembno zmago nad ekipo Urbanscape Loka (22:24). Sredi drugega polčasa so Koprčani že vodili za štiri gole, a se je Loka vrnila in nazadnje v tesni končnici morala priznati premoč gostom.

Pri domačih sta bila s po šestimi goli najučinkovitejša Grega Jamnik in Aljaž Jesenko, pri Kopru pa jih je šest dosegel tudi Žiga Smolnik, enega manj pa Tine Poklar.