Prizor s tekme Trimo Trebnje - Maribor Branik. Foto: Borut Dvornik

Trebanjci so zaostanek za vodilnimi Celjani na lestvici tako zmanjšali na tri točke. Domači so si na začetku srečanja hitro zagotovili prednost, povedli s 4:1 in 8:4 ter v 14. minuti prvič prišli na +5. Najvišja razlika je bila šest golov za 10:4, polčas pa so dobili s 16:11.

Na začetku drugega dela jim je to prednost uspelo zadržati, potem pa so sledile tudi mariborske minute. Gostje so z delnim izidom 5:0 počasi stopili prednost Trima in se v 39. minuti približali le na gol zaostanka (18:17 in 19:18). V 46. minuti so tudi prvič izenačili, ko je bil Tadej Sok uspešen s sedmih metrov.

A preobrata nazadnje ni bilo. Trebanjska zasedba se je zbrala in na hitro dosegla tri zadetke, prednosti pa ni več izpustila iz rok. Maribor se je približal le še na 24:22.

Pri domačih sta se strelsko najbolj izkazala Uroš Udovič s šestimi in Leon Rašo s petimi goli, pri Mariborčanih pa je šest golov v statistiko vpisal Stefan Žabić.