V prvem polčasu je kazalo na zmago v tej sezoni prenovljenih in silno ambicioznih rokometašev iz prestolnice, a so njihovi tekmeci v drugi polovici tekme pokazali zobe.

Izbranci trenerja Uroša Zormana so odločno začeli obračun in v 4. minuti povedli s 3:1, nato pa v obeh smereh stopnjevali svojo predstavo. Na krilih dveh razpoloženih posameznikov – v napadu je blestel Leon Ljevar, v vratih pa Nebojša Bojić – so v 14. minuti ušli na 8:3.

Izključitvi Stefana Žabića in Ilije Brozovića med 19. in 23. minuto nista ustavili bojevitih Ljubljančanov, ki so še naprej imeli prednost štirih do petih golov. Šele dvominutna kazen za Staša Slatinka Jovičiča jim je vzela nekaj poleta, tako da so se jim Celjani v 27. minuti približali na dva gola (11:9).

Po prvem polčasu je bilo 13:9, najzaslužnejši za to pa je bil Ljevar, ki je dosegel kar sedem zadetkov.

V drugem polčasu je 1200 gledalcev na Kodeljevem videlo obojestransko bojevito predstavo. Domači rokometaši so imeli sprva nadzor nad 26-kratnimi državnimi prvaki, ki pa so jim po nekaterih lahkih doseženih golih v 45. minuti povsem zadihali za ovratnik (17:16).

Zormanova minuta odmora ni spremenila razmerja moči na igrišču, gostje so po zaslugi lucidne predstave Andraža Makuca v 46. minuti izenačili na 17:17.

Do 55. minute je bila tekma še naprej izenačena (21:21), prelomni trenutki dvoboja pa so minili v znamenju Ljubljančanov. Po zadetkih Žabića in Bruna Zobca s 7-metrovke so dobre tri minute pred koncem povedli s 23:21, a prednosti do konca tekme niso ubranili. Štajerci so namreč po golih Makuca in Uroša Miličevića izenačili na 23:23.

Zormanovi varovanci po minuti odmora v zadnjih 30 sekundah niso izkoristili napada za zmago, v nasprotnem napadu pa so Celjani prek Ukrajinca Oleksandra Onufriienka zabili gol, a je bil po mnenju najboljšega slovenskega sodniškega para Bojan Lah-David Sok dosežen po izteku igralnega časa.

Pri Slovanu je Ljevar dosegel 10 zadetkov, Bojić pa je zbral 14 obramb. V celjski vrsti je blestel Makuc prav tako z 10 goli, vratar Gal Gaberšek je ustavil devet strelov.

Krka do točke v Trebnjem s 7-metrovke

Brez zmagovalca se je končal tudi dolenjski derbi med Trimom in Krko. V razburljivi končnici v Trebnjem se je iskrilo na vse strani. Gostitelji so v zadnji minuti po zadetku Lovra Viščka povedli s 25:24, izenačujoči gol za Novomeščane pa je s 7-metrovke dosegel Vojislav Vukić.