Rokometaši Trima so se veselili prestižne zmage. Vzdušje v Trebnjem je bilo na tekmi leta imenitno. Foto: www.alesfevzer.com

Milan Lazarevski in Filip Glavaš sta bila s po šestimi zadetki najboljša strelca ekipe Uroša Zormana. Pri Celju, ki je odpovedalo v obrambi, pa je bil najučinkovitejši Aleks Vlah (5), zelo pa se je kljub vsemu izkazal vratar Nebojša Bojić (12 obramb). Celjani so še vedno glavni favoriti za naslov, si pa v preostanku lige ne bodo smeli več privoščiti spodrsljajev. Trimo je teoretično še v igri, z dvema tekmama manj zaostaja za šest točk.

Gregor Potočnik je poskrbel za vodstvo Trima Trebnje z 2:0, gostje pa so prvič povedli šele v 36. minuti. Foto: www.alesfevzer.com

Lazarevski v uvodnih minutah neustavljiv
Ob polčasu je bilo 15:14 za Trimo, ki je imel zelo raznovrsten napad, kar šest zadetkov je v prvih 30 minutah dosegel s položaja krožnega napadalca, najboljši strelec pa je bil Lazarevski, ki je dosegel štiri zadetke, vse že do 12. minute.

Gostitelji so odlično odprli tekmo in povedli z 2:0, obakrat je zadel igralec tekme Gregor Potočnik. Celjani so izenačili, nato pa so od 4. do 26. minute vodili Trebanjci, vendar nikoli več kot za dva zadetka.

Ob koncu polčasa je imel Stefan Terzić priložnost, da poravna izid na 15, Aljoša Čudič je strel ubranil.

Prvo celjsko vodstvo šele v 36. minuti
V drugem polčasu je bilo kar nekaj preobratov, v 36. minuti so Celjani (zadel je kapetan David Razgor) prvič povedli 16:17, zaključek tekme pa je bil popolnoma v znamenju Trima, ki je ob zaostanku 25:26 dosegel dva zadetka zapored in ob bučnih 450 domačih navijačih prevzel pobudo.

Bojić ohranjal celjske upe
Na začetku 57. minute je zadel Mihajlo Radojkovič (29:27), nato je celjska zasedba ostala brez Žige Mlakarja (rdeči karton). Vratar Bojić je ohranjal celjske upe (ubranil je tudi sedemmetrovko Filipu Glavašu), v predzadnji minuti pa je dvoboj odločil Miodrag Čorković.