Rokometaši Trima so še vedno neporaženi. Foto: Dajnko Photography

Trebanjci so proti Mariboru upravičili vlogo favorita in se veselili 13. zmage ter se utrdili na drugem mestu lestvice. Maribor je doživel deveti poraz in je ostal na devetem mestu.

V prvem polčasu je bilo izenačeno do 6:6, potem pa so pobudo prevzeli Trebanjci, ki so z delnim izidom 5:0 prišli do zanesljive prednosti, v drugi polčas pa so odnesli štiri gole naskoka.

V uvodu drugega polčasa so Dolenjci ohranjali prednost, nato pa jo še oplemenitili, ko je Gal Cirar zadel za 27:20 v 54. minuti in zmagovalec je bil odločen. Toše Ončev je bil najboljši strelec tekme z desetimi goli.

Dobova gladko odpravila Loko
Rokometaši Dobove so z odlično predstavo presenetili ekipo, ki je pred tem krogom zasedala peto mesto. Že zgodaj v prvem polčasu so gostitelji pokazali, da bo to njihov večer. V prvem polčasu so od izida 5:3 prišli do trdnega vodstva 13:5 in ob odmoru s 15:6.

To je bila prednost, ki je gostom ni uspelo stopiti niti z nekoliko boljšo predstavo v nadaljevanju. Dobova je brez večjih težav vzdrževala prednost približno osmih golov.

Pri Dobovi se je strelsko najbolj izkazal Ignjat Nešić s sedmimi zadetki, pri gostih pa je Aljaž Jesenko dosegel štiri.