V Rdeči dvorani se je od prve do zadnje minute "prašilo na vse strani". Večji del prvega polčasa je minil v povsem enakovredni predstavi, Ljubljančani so si nekajkrat priigrali prednost dveh golov (2:0, 10:8, 11:9), a so branilci naslova iz Velenja zaostanek vselej nevtralizirali.

V končnici prve polovice tekme so v tej sezoni povsem prenovljeni in ambiciozni Ljubljančani, ki jih vodi slovenski selektor Uroš Zorman, znova zaigrali bolj odločno. V 28. minuti so po "projektilu" Tarika Mlivića znova povedli za dva gola (14:12), tolikšno prednost so imeli tudi ob odhodu na veliki odmor (16:14).

Začetek druge polovice tekme je minil v absolutni prevladi varovancev domačega trenerja Zorana Jovičića, ki so v uvodnih enajstih minutah naredili delni izid 8:2 in v 41. minuti povedli z 22:18. Petkratni državni prvaki iz Velenja so v 46. minuti imeli prednost petih golov (24:19), po Zormanovi minuti odmora pa se je razmerje moči na igrišču povsem spremenilo.

Ljubljančani so naredili delni izid 6:0 in v 56. minuti po golu Leona Ljevarja povedli s 25:24. Kar 11-minutni velenjski strelski post je nato prekinil Vlado Matanović. V razburljivi končnici so odločale malenkosti in navdihi posameznikov, zmagoviti gol pa je pet sekund pred zadnjim zvokom sirene za Velenjčane dosegel Enej Slatinek Jovičić.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit junak dvoboja Slatinek Jovičić, v ljubljanski pa Bruno Vili Zobec. Oba sta dosegla po šest golov.