Celjani ostajajo neporaženi in trdno na vrhu lestvice z osmimi točkami naskoka pred Velenjčani (32:24).

Celjani na odmor s prednostjo +1

Gorenje je dobro odprlo tekmo in povedlo s 4:2. Celjani so imeli ob agresivni velenjski obrambi 5-1 precej težav. Ko je Matic Verdinek v 12. minuti zabil za 5:2, je celjski trener Tomaž Ocvirk vzel minuto odmora. Po njej je Grega Okleščen ob igralcu manj zadel za 6:3. Celjani so imeli nato dva igralca manj, a so držali priključek oziroma še več, z golom Domna Makuca so v 24. minuti izenačili na 8:8. Izenačenje je dalo krila gostom, ki so z golom Domna Novaka v 28. minuti povedli z 11:9, tako da je moral Zoran Jovičić svoje varovance poklicati k sebi. Polčas se je končal z 11:10 za Celjane, ki so z agresivno igro v obrambi napravili preobrat.

Gorenje v 40. minuti vodilo s 16:12

Zadnjih pet minut tekme Gorenje – Celje PL

Na začetku drugega polčasa je rdeči karton prejel Matic Grošelj, ki je nespretno po obrazu udaril Okleščna. Verdinek je izenačil na 11:11, nato pa so domači ušli na +2 (13:11). Ocvirk je poklical svoje varovance k sebi, a ni pomagalo, saj je Verdinek v protinapadu povišal na 16:12 v 40. minuti. Odgovor pivovarjev je bil silovit, hitro so namreč izenačili, tako da je semafor v 46. minuti kazal 17:17. Sledila je dramatična končnica. Kristjan Horžen je v 55. minuti izenačil na 21:21.

Verdinek tri sekunde pred koncem zadel za remi

Velenjčani odščipnili točko Celjanom

V napeti končnici je David Razgor dobro minuto pred koncem stresel vratnico, a se je žoga odbila do Tilna Kodrina, ki je nato s krila matiral Aljaža Panjtarja. Velenjčani so imeli napad za izenačenje. Osem sekund pred koncem je Miha Kavčič izsilil sedemmetrovko, ki jo je izkoristil Verdinek.

Ta je bil s sedmimi goli najboljši strelec tekme, pri Celjanih sta Kristjan Horžen in Josip Šarac dosegla po štiri gole.

Matic Verdinek: "Naredili smo dober derbi. Tekmo smo dobro začeli, na koncu pa nam je zmanjkalo nekaj sreče. V drugem polčasu smo vodili že za štiri zadetke, a je ta prednost hitro splahnela. Obračun bomo morali analizirati in pogledati, kaj moramo še popravit. Mislim, da smo na igrišču dokazali, da se lahko borimo s Celjani in da smo jim kos. Upamo, da bo na naslednji tekmi še boljše."

Tomaž Ocvirk: "Imeli smo ogromne težave, predvsem v napadu smo bili preveč statični. Glede na to, da nismo bili pravi, bili že dvakrat v zaostanku in lovili Velenjčane, smo sigurno lahko zadovoljni s točko. Glede na to, da sta obe ekipi prikazali ogromno željo, čeprav je bilo veliko napak tako na eni, kot drugi strani, je prav, da smo si točki razdelili. Mi imamo očitne težave z uigranostjo ekipe, Gorenje Velenje pa dviga svojo pripravljenost. Sredi tekme smo tudi ostali brez Matica Grošlja, Diogo Silva pa je praktično iz bolniške prišel na igrišče. To se nam je definitivno poznalo. Čaka nas seveda še ogromno tekem, Liga NLB še zdaleč ni odločena. Tudi če bi zmagali mi, še ne bi bilo nič odločeno. Naša naloga je, da poskušamo fante spraviti na višjo raven, saj nas čakajo težke tekme tako v Ligi prvakov kot v državnem prvenstvu."