Momir Rnić
Momir Rnić je dosegel štiri zadetke. Foto: Sandi Fišer
Gorenje zanesljivo premagalo Našice
Celjani iz Chamberyja sklonjenih glav

Oslabljeni Celjani so s postavo Mirko Alilović, David Razgor, Gašper Marguč, Nejc Poklar, Momir Rnić, Petar Metličić in Alem Toskić slabo začeli tekmo in zaostali z 0:5. Prvi zadetek gostov je dosegel Poklar šele po 6 minutah in 45 sekundah igre. Isti igralec je v 15. minuti s krila znižal na 5:7, dve minuti pozneje pa je Rnić "pivovarje" približal le na zadetek zaostanka (6:7).
Sledil je osemminutni strelski post Celjanov in Francozi so znova pobegnili (11:6). Mrk je prekinil Rnić, dober konec prvega polčasa pa je nekaj sekund pred iztekom uvodnih 30 minut kronal Poklar s svojim tretjim zadetkom, s katerim je znova obudil upanje gostom (11:13).
Dumoulin in Bašić zatrla upe na preobrat
Igralci iz mesta ob Savinji so dobro začeli drugi polčas, z dvema zadetkoma Metličića znižali na 13:14, tri minute pozneje pa po golu Marguča imeli tudi priložnost za izenačenje, a je Rnić streljal mimo gola. Številne zapravljene priložnosti - med drugim so Rnić, Dragan Gajič in Marguč zapravili tri sedemmetrovke - je domača zasedba s pridom izkoristila in sredi drugega polčasa ušla na 22:16.
Gostje so se nato nekajkrat približali na -3, a bližje tudi po zaslugi izvrstnega vratarja Cyrila Dumoulina niso mogli, domači rokometaši pa so v zadnjih minutah le še potrdili zmago. Celjani so si privoščili preveč napak, ob eni priložnosti pa z igralcem več v dveh minutah dobili kar tri gole. Najboljši strelec tekme je bil z 10 zadetki Edin Bašić.
Chambery beži za štiri točke
Zaradi poškodb nista igrala Luka Žvižej in Aleš Pajovič, v zadnjem trenutku pa je odpadel še Edi Kokšarov. Tudi Uroš Zorman, ki je sicer odpotoval v Francijo, je ekipi dajal zgolj moralno podporo s klopi. Slovenski prvaki so tako v mestecu v Savojskih Alpah bržkone zapravil vse možnosti za uvrstitev v osmino finala, saj jim Chambery, s katerim se bodo znova pomerili že v soboto, beži za štiri točke.
Izjava Mira Požuna: "Domačini so igrali zelo organizirano in borbeno, s hitro igro so nas kar precej razbili. Zaradi težav s poškodovanimi igralci se nam je porušil sistem igre, naredili smo precej napak, šepala nam je tudi organizacija igre. Zasluženo smo izgubili. V prvem polčasu smo precej bolje igrali v obrambi, v drugem pa smo izgubili tudi preveč žog v napadu."