Nemci so naslov osvojili v Sloveniji 2004. Tokrat ne sodijo v najožji krog favoritov za zlato. Po medalji pa lahko zagotovo posežejo. Foto: EPA

Odkar je Evropska rokometna zveza leta 2002 razširila število udeležencev z 12 na 16, se je kakovost tekmovanja še dodatno zvišala. Gospodarji evropskih prvenstev Švedi, ki so se na šestih nastopih kar štirikrat okitili z zlatom, se v Švico presenetljivo niso uvrstili.

skupini A je nesporni favorit Slovenija, ki se bo pomerila z gostitelji, Ukrajinci in Poljaki. Velesile Francija, Nemčija in Španija bodo igrale v skupini B, kjer bodo svoj krst na evropskih tekmovanjih doživeli Slovaki. Za skupino C strokovnjaki menijo, da je najbolj izenačena. Pot v drugi del bodo iskale Danska, Islandija, Madžarska ter Srbija in Črna gora. V skupini D sta favorita Hrvaška in Rusija. Igrali bosta še s Portugalsko in Norveško.

V prvem delu tekmovanja se bo vsaka reprezentanca pomerila z vsako, prve tri pa se bodo uvrstile v drugi del. Skupina A se bo križala z B, C pa z D. V polfinale peljeta prvi dve mesti v "združenih" skupinah.