Gašper Marguč je dosegel devet golov. Foto: Aleš Fevžer
Klemen Cehte
Velenjčani in Mariborčani v državnem prvenstvu ohranjajo stoodstotni izkupiček. Foto: Aleš Fevžer
Mariborski rokometaši še vedno brez poraza

Tekma v Ormožu je bila izenačena do sredine prvega polčasa, nato pa so se Celjani počasi odlepili. Zadevali so tudi z igralcem manj, tako da je semafor ob polčasu kazal +6 (17:11).

Pivovarji so že po osmih minutah drugega dela ušli na deset golov prednosti (23:13), s čimer je bil zmagovalec odločen. Prvi strelec tekme je bil Gašper Marguč z devetimi goli. Celjani v soboto gostijo Rhein Neckar Löwen.
Prvaki nadigrali Sevničane
Tako državni prvaki iz Velenja kot tudi Mariborčani še naprej ostajajo neporaženi. Gorenje je v Sevnici zmagalo s 43:28, pri čemer sta se najbolj izkazala Marko Dujmović s sedmimi in Janez Gams s šestimi goli. "Ose" v nedeljo v Ligi prvakov gostujejo pri Flensburgu, že tri dni pozneje (16.) pa doma gostijo Aalborg.

Šesta zaporedna zmaga Maribora
Mariborčani so v Ivančni Gorici slavili s 34:18, kar je njihova šesta zaporedna zmaga. Že do polčasa so si priigrali šest golov naskoka, nato pa prednost le še večali. Dejan Malinović in Miha Zarabec sta pri zmagovalcih zadela po petkrat.