Matej Gaber je bil z devetimi goli prvi strelec tekme. Foto: Aleš Fevžer
Flensburg
Flensburg je upravičil vlogo favorita. Foto: EPA
Gorenje v Flensburg z -3

Velenjčani, ki so igrali brez poškodovanega Dina Bajrama, so odlično začeli srečanje in po dveh golih Fahrudina Melića povedli s 3:0. Gostje so hitro izenačili, nato pa je sledila izenačena tekma "gol za gol".

Flensburg ušel na +3
V 18. minuti so severnjaki z golom Lasseja Svana Hansna prvič povedli (9:8), malo pozneje pa je domači trener Branko Tamše vzel minuto odmora. Po njej je Anders Eggert zadel za 12:9, kar je bila najvišja prednost gostov v prvem polčasu. Podajalec Jure Dolenec in strelec Matej Gaber sta bila najzaslužnejša, da je Gorenje pet minut pred odmorom izenačilo na 13:13, vendar je nato končnica spet pripadla Flensburgu (14:16).

Nemci niso popuščali
Holger Glandorf
je v 36. minuti poskrbel, da je semafor prvič kazal +4 (20:16), Hansen pa je v 41. zadel za +5. Velenjčani niso imeli rešitev za čvrsto obrambo gostov, na čelu katere je bil vratar Matthias Andersson, tako da je moral Tamše znova vzeti minuto odmora. Po njej se razmerje moči na igrišču ni bistveno spremenilo. Eggert je tako v 50. minuti spet povišal na +4 (24:20). Preobrata tudi v zadnjih desetih minutah ni bilo, pri domačih je zelo dobro igral Gaber, ki je v 59. minuti z devetim golom iz desetih poskusov postavil končni izid. Povratna tekma bo v soboto, 23. marca.