Slovenske rokometašice so poskusile presenetiti Francozinje, a je bila razlika v kakovosti enostavno prevelika. Foto: Jan Pirnat
Varovanke Toneta Tislja so uprizorile nekaj lepih akcij. Foto: Jan Pirnat
Francozinje spet previsoka ovira za rokometašice

Cilj slovenskih rokometašic je bil, da pred domačimi gledalci ponovijo predstavo iz prvega polčasa v Pauju, a to je bila le pobožna želja. Slovenska uvodna postava (vratarka Neja Šoberl, Alja Koren, Nina Jeriček, Ana Gros, Maja Šon, Katja Čerenjak in Tamara Mavsar) si je z bledo predstavo že v šesti minuti priigrala štiri gole zaostanka (1:5). Do konca prvega polčasa je selektor Tone Tiselj priložnost ponudil "rezervistkam", ob odmoru je bil izid 10:16.

Že na začetku drugega polčasa so Francozinje povedle za deset točk (10:20) in do konca srečanja Slovenke brez večjih težav držale na varni razdalji. Tisljeve varovanke so občasno uprizorile lepo akcijo, a je bila razlika v kakovosti enostavno prevelika.

Ostajajo pri štirih nastopih
Slovenija torej ostaja pri štirih nastopih na svetovnih prvenstvih. Največji uspeh je dosegla na Hrvaškem leta 2003, ko je zasedla osmo mesto, v Italiji leta 2001 je osvojila deveto, v Rusiji leta 2005 14., v svojem premiernem nastopu v Nemčiji leta 1997 pa 18. mesto.

Francozinje so zmagale zasluženo
"Ni nam šlo. Sicer pa smo pokazale malo boljšo igro kot v Franciji, zlasti v napadu. Nimamo se kaj 'sekirat', borile smo se do zadnjega atoma moči, a razlika v kakovosti je očitna. Francozinje so zmagale zasluženo," je po tekmi dejala Grosova. Vratarka Branka Zec je še dodala: "V obrambi smo igrale dobro. Škoda, da smo v napadu naredile preveč tehničnih napak, a upam, da bomo sčasoma tudi na tem področju naredile korak naprej. Smo na dobri poti, a potrebujemo čas."

KVALIFIKACIJE ZA SP 2011

Slovenija - FRANCIJA
20:28 (10:16) 19:28

Slovenija: Gros 6 (1), Mavsar in Jeriček po 3, Hrnjič 2 (2), Irman, Koren, Jankovič, Petrinja, Čerenjak in Šon po 1.

Francija: Signate 5, Dembele 4, Deroin in Goudjo 3, Pineau, Mendy, Baudoin (1), Lacrabere in Piejos po 2, Njitam, Ayglon in Spincer po 1.

- Poljska 24:19 23:16

Na prvenstvo, ki bo med 3. in 16. 12. potekalo v Braziliji, so bile že uvrščene Brazilija, Rusija, Angola, Tunizija, Slonokoščena obala, Norveška, Švedska, Romunija, Kazahstan, Južna Koreja, Kitajska, Japonska in Avstralija.