Ob 50. letnici velenjskega kluba je Gorenje prvič postalo slovenski rokometni prvak. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Kakšno je stanje v slovenskem rokometu?
Velenjčani rokometni državni prvaki

Koprčani so imeli ob podpori 3.000 gledalcev večji del tekme prednost, vendar se od Gorenja niso mogli odlepiti za več kot tri gole. V 46. minuti je bilo po golu prvega strelca tekme Draška Mrvaljevića 19:16, takrat pa so finalisti letošnjega Pokala EHF ugotovili, da je vrag vzel šalo in zaigrali na vse ali nič.

Dobelšek dvakrat zapored
Rezultat je bil hitro viden in Rok Golčar je s svojim četrtim golom na začetku 54. minute poskrbel za vodstvo 21:22. Jure Dobelšek z dvema (in svojima edinima) goloma zapored povišal na 22:24, v 58. minuti pa je Boštjan Kavaš verjetno prispeval odločilni zadetek za 23:25.

Varovanci Matjaža Tominca bi se lahko vrnili, vendar je odlični vratar Ivan Gajič (18 obramb) v predzadnji minuti vrhunsko ubranil strel Uroša Rapotca za izenačenje.

Cimos Koper bi moral zmagati, če bi želel prvič postati državni prvak in si zagotoviti nastop v Ligi prvakov.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško, v letošnjem prvenstvu le četrti, imajo 16 naslov državnega prvaka, igralci Prul in Gorenje po enega.

Od prvoligaške druščine sta se poslovila Gold Club (odstopil je že v začetku sezone) in Krka, nova člana elitne rokometne druščine pa sta Krško in mariborska Klima Petek.

V sezoni 2009/10 bo v Ligi prvakov nastopilo Gorenje, v Pokalu pokalnih zmagovalcev Cimos Koper, v Pokalu EHF Trimo Trebnje, v Pokalu Challenge pa Celje Pivovarna Laško.