Francoski rokometaši se zasluženo veselijo uvrstitve v finale. Foto: EPA
Nikola Karabatic in Ivano Balić
Balić je v granitni obrambi Francozov le stežka našel prostor za strel. Foto: EPA
Rokometni vratar Thierry Omeyer
Francoski vratar je v dvoboju proti Hrvatom zbral 21 obramb. Foto: EPA

Osrednji figuri težko premagljive francoske obrambe, ki je do 45. minute prejela le 14 golov, sta bila vratar Thierry Omeyer, ki je že v prvem delu zbral 14 obramb (skupno 21), in Didier Dinart.

Skupaj z Bertrandom Gillom sta dobro zaustavila prvega igralca olimpijskih prvakov Ivana Balića, ki je dosegel le 3 zadetke.

Omeyer je prepričljivo dobil dvoboj z dvojcem na hrvaški strani Šola/Losert, ki je skupaj zbral le 9 obramb. Hkrati pa je v obup spravljal tudi hrvaške ostrostrelce (Lacković met: 2/9, Balić: 3/9, Metličić: 3/7).

Hrvatje niso zadeli 12 minut
Francoska obramba je izredno dobro delovala že v zadnjem delu prvega polčasa in v začetku drugega, ko Hrvatje 12 minut niso mogli doseči zadetka. Črno serijo je z zadetkom za 12:11 prekinil Metličić.

Trener Hrvatov Lino Červar je v 2. delu poskušal tudi z igralci šibke rezervne klopi, a so Francozi z natančnimi streli z razdalje in igro na krožnega napadalca Bertranda Gilla tekmo zanesljivo pripeljali do konca.

Džomba dosegel 10 zadetkov
V drugem delu je južne sosede, ki jih je spodbujalo kakih 5.000 navijačev, z zadetki pri življenju ohranjal predvsem Mirza Džomba, a kaj, ko mu je na drugi strani z enako mero vračal Michael Guigou.

V drugem polfinalu je Španija premagala Dansko s 34:31.