David Špiler je v končnici prevzel odgovornost. Dosegel je 17. in 19. gol za Celjane. Foto: MMC RTV SLO

Odločilni zadetek je 5 sekund pred koncem s krila zabil Romun Marian Ghionea. Madžari so v izjemno grobem srečanju vodili od 1. minute naprej, a nikoli več kot za 3 gole. Prvi polčas, v katerem sta blestela oba vratarja, se je končal z "nizkih" 8:7. Na začetku 2. dela je Edvard Kokšarov še izenačil, nato pa so domači ušli.

V 56. minuti je bilo 18:15, a so pivovarji - za razliko od "sramote" v Ormožu - grizli do konca in prek Davida Špilerja 40 sekund pred koncem izenačili. Sledil je udarec Ghionee za 4. zaporedni poraz v drugem delu, kar pomeni tudi konec možnosti za 2. mesto v skupini 4.

"Ta tekma nam je pomenila veliko. Hoteli smo zmagati. Zadovoljen sem s pristopom, ne pa z izidom," je po tekmi dejal trener pivovarjev Slavko Ivezič.

- GUDME 29:24

BARCELONA 5 4 0 1 +24 8 točk GUDME 5 3 0 2 0 6 PICK SZEGED 5 2 0 3 -13 4 CELJE PIV. LAŠKO 5 1 0 4 -11 2 V polfinale se bo uvrstil le zmagovalec skupine.