Da, da Celjani so, na njihovo nesrečo na grob način, znova spoznali neprecenljivo vrednost svojega kapetana. Poleg učinka v napadu je bila odsotnost Edvarda Kokšarova v nebo vpijoča tudi v celjski klasični obrambi 5-1. Ruski reprezentant naj bi manjkal kar tri tedne. Bo Slavko Ivezič v prihodnje znal nadomestiti njegovo odsotnost? Foto: RTV SLO
Matjaž Tominec
Nenadoma so se v prve favorite za osvojitev pokala prelevili Koprčani. A favoriti ne zmagujejo vedno. Vprašajte Celjane ... Foto: RTV SLO
Hrpeljci šokirali Celjane

Kako hitro se razmerja obrnejo. Še v sredo so bili slovenski prvaki v Mik 1. ligi prepričljivi proti Hrpeljcem (26:32) v Modri dvorani, a so v petek zvečer po Gorazdu Škofu, ki je zaradi kazni manjkal že na zadnji tekmi, ostali še brez Edvarda Kokšarova (poškodba mišice).

Druga velika priložnost za Gold Club
Morda je bila odsotnost kapetana, ki je bil z osmimi goli na sredini tekmi najboljši strelec v prvem krogu skupine za prvaka, ključna, da bo Celje četrtič v zgodovini ostalo brez pokala, Gold Club pa bo po letu 2005 lovil drugega.

Drama se je le še stopnjevala
V izredno izenačenem obračunu, ko je gostitelje iz zagate reševal predvsem Mirsad Terzić (13), so imeli gostje tri minute pred koncem obračuna gol prednosti (33:32), drama pa se je po domačem izenačenju nadaljevala tudi v zadnji minuti. Strel Igorja Kosa je zaustavila vratnica, ekipi Vojka Lazarja pa v zadnjih dvajsetih sekundah ni uspelo doseči zmagovitega gola.

Torlo velik adut iz Lazarjevega rokava
Gold Club je v podaljšku v 67. minuti povedel s 36:34. Celjani so se prek Renata Sulića in Terzića še vrnili, zadnja žeblja v njihovo krsto pa sta zabila Milan Čorović in Bratislav Stanković. Svoj delež je z neverjetnimi obrambami v ključnih trenutkih dodal še velik Lazarjev adut Mustafa Torlo.

V Zlatorogu primorski finale
V nedeljskem finalu ob 17.00 (TV SLO 2) bo v štajerskem rokometnem hramu na sporedu primorski obračun. V drugem polfinalu je bil Cimos Koper prepričljiv proti Trimu. Slavil je s 30:23. Duško Mrvaljević je zadel šestkrat, Matjaž Brumen pa petkrat.

Trimo enakovreden le na začetku
Trebanjci so bili ekipi Matjaža Tominca enakovredni le v prvem delu prvega polčasa, nato pa so Koprčani z delnimi izidom 6:0 prišli od neulovljive prednosti v 26. minuti (14:8)