Robert Konečnik je sedem od osmih golov dosegel v prvem polčasu. Foto: RTV SLO
Primorski derbi Gold Clubu

Do 20. minute je bila tekma izenačena, nato pa je Mustafa Torlo zaklenil vrata in gostitelji so ob bučni podpori s tribun po delnem izidu 8:0 povedli s 17:8. Robert Konečnik je do polčasa, ki ga je Gold Club dobil z 20:12, dosegel sedem golov.

Na vrhu vse odločeno
Gostje so bili v drugem delu boljši in se približali na štiri gole zaostanka, vendar niso mogli resneje ogroziti domače zmage. Ob njihovi ničli je tudi jasno, da Celje Pivovarna Laško slavi 15. naslov prvaka.

Na domačem prizorišče se ve, kdo je najboljši
Gorenje in Gold Club sta pred začetkom sezone glasno napovedovala, da je celjske vladavine konec, a najboljša slovenska rokometna ekipa vseh časov je v najbolj izenačenem državnem prvenstvu doslej dokazala, da je še vedno za korak ali dva pred vsemi tekmeci.

Gold Club ohranil upanje
Vsekakor pa bo še zanimivo v boju za drugo mesto, ki prinaša igranje v Ligi prvakov. Gorenje se je razveselilo poraza koprske ekipe, s katerim imajo po 41 točk. Gold Club zaostaja dve točki. Cimos se bo v soboto doma pomeril s Preventom, Gold Club pa bo naslednji dan gostil Celjane.