Že v 27. minuti je bilo 21:12. Za visoko prednost sta bila zaslužna Sergej Rutenka in kapetan Edvard Kokšarov, tudi na koncu najboljša strelca pri gostiteljih.

Ježki (uvodne tekme prvenstva morajo igrati brez poškodovanega Zorana Jovičiča) so na začetku drugega polčasa po odličnih obrambah vratarja Gašperja Jelena znižali na 17:22, vendar so si Celjani s štirimi zaporednimi zadetki Dragana Gajina spet priborili visoko vodstvo in ga pred 2.000 gledalci zadržali do konca.

Lepo in odprto predstavo je videlo 500 gledalcev v Trbovljah. Pet minut pred koncem je bilo 25:23 za Gorenje, nato pa so gostje z goli Vida Kavtičnika in Luke Dobelška prišli do štirih golov prednosti (24:28) in tekma je bila odločena.

V edini nedeljski tekmi je Gold Club, ki letos meri visoko, po izjemni končnici ugnal Adrio Krko. Dolenjci so še dobrih deset minut pred koncem vodili z 21:15, gostom pa je predvsem po zaslugi odlične igre Sergeja Sokolova uspel popoln preobrat.

Edino presenečenje 1. kroga je poraz Koprčanov v Ormožu.