Do 13. minute je bilo izenačeno (5:5), nato pa so izbranci trenerja Boruta Plaskana zaigrali nekoliko odgovorneje in počasi začeli lomiti odpor tekmecev iz Slovaške. Ti so jih na začetku sezone izločili na kvalifikacijskem turnirju za uvrstitev v Ligo prvakov. Predvsem učinkoviti so bili v končnici prvega polčasa, v 27. minuti so si priigrali šest golov prednosti (14:8), na odmor pa odšli s +5 (14:9).

Velenjčani v drugi polovici tekme niso popustili niti za ped in goste vseskozi držali na varni razdalji. Že v deseti minuti nadaljevanja so si priigrali devet golov prednosti (20:11), šest minut pozneje pa enajst (24:13). Po tej razliki je bilo jasno, da bo zmaga ostala v Rdeči dvorani, ose pa so največ vodile za 12 golov (27:15, 29:17 in 30:18).

V velenjski ekipi sta bila najučinkovitejša Nejc Cehte in Gregor Potočnik, oba sta dosegla po pet golov.

Za slovo od regionalnega tekmovanja Gorenje čaka le še torkovo gostovanje pri Izviđaču iz Ljubuškega.