Rok Golčar je bil z devetimi goli prvi strelec srečanja v Rdeči dvorani. Foto: MMC RTV SLO
Tamara Mavsar
Krimovke (na sliki Tamara Mavsar), ki so v petek praznovale 30 let kluba, so osvojile memorial Vinka Kandije. Foto: Aleš Fevžer
Velenjski rokometaši premagali Mariborčane

Mariborčani so se v Rdeči dvorani odlično držali. Polčas so dobili z 18:17, nato pa na začetku drugega dela povedli z 20:17. Velenjčani so z delnim izidom 3:0 poravnali izid.

Sledile so minute domačih, ki so ušli na 27:22, s čimer je bil zmagovalec odločen. Gostje so do konca le še ublažili poraz. Prvi strelec srečanja je bil z devetimi goli Rok Golčar. Na drugi strani je enako število golov dosegel tudi Tine Poklar.

Državni prvaki iz Celja pričakovano niso imeli težkega dela s Slovanom. Na Kodeljevem so slavili z 39:23. Blaž Janc je bil s sedmimi goli najučinkovitejši pri pivovarjih.

Rokometašice Krima Mercatorja so zmagovalke 11. memoriala Vinka Kandije. V finalu so z 28:25 (16:14) premagale Zagorje GEN-I. Najboljša strelka je bila Tamara Mavsar, ki je dosegla devet golov.