Gašper Marguč je najzanesljiveje rešetal izolsko mrežo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Velenjčani so proti Krškemu (36:17) pričakovano osvojili nov par točk in zadržali tri točke prednosti pred večnimi tekmeci. Pot do zmage ni bila zahtevna, saj so gostitelji nemudoma zagospodarili na igrišču in ob polčasu imeli že osem golov prednosti (18:10). Na koncu je bil prvi domači strelec Mario Šoštarič s sedmimi goli.

Celje je prav tako zanesljivo opravilo z Izolo (35:20), čeprav v zadnjih dveh mesecih zaradi evropskega prvenstva na Danskem niso vadili v polni postavi. Gostitelji so odločno začeli, po vodstvu s 5:1 in minuti odmora Boruta Hrena pa so se jim enakovredneje zoperstavili tudi gosti. V drugem polčasu gosti niso bili kos izbrancem domačega trenerja Branka Tamšeta. Ti so si že v deseti minuti nadaljevanja priigrali dvanajst golov prednosti.

V domači zasedbi je bil najučinkovitejši Gašper Marguč z osmimi goli, vratar Matevž Skok pa je zbral 15 obramb. V izolskem moštvu je Žiga Smolnik dosegel osem zadetkov.