Marko Bezjak je bil z osmimi goli drugi strelec ekipe. Foto: Aleš Fevžer
Velenjčani iz Rusije s polnim plenom

"Ose" so si s tem tudi teoretično zagotovile osmino finala. Velenjčani so imeli tekmo v Čehovu pri Moskvi ves čas pod nadzorom, pa čeprav so že kmalu ostali brez krožnega napadalca Mateja Gabra, ki je dobil močan udarec v čeljust. Njegovo vrzel sta uspešno zapolnila Dino Bajram in Peter Pucelj.

Zamenjavo je na desnem krilu zahteval tudi Fahrudin Melić, ki ga je uspešno nadomestil Rok Golčar. Velenjčani so v 12. minuti povedli z 8:5, nato pa prednost zadržali do polčasa (13:16). V nadaljevanju je Gorenje še dodalo plin in na krilih razpoloženih Jureta Dolenca (devet golov) in Marka Bezjaka (osem golov) višalo prednost. Najvišjo je semafor kazal v 50. minuti, ko je bilo +9 (28:19).

Velenjčane zdaj v Ligi prvakov čaka zimski odmor. Naslednjo tekmo bodo odigrali 9. februarja, ko bodo gostili Metalurg.