Odsotnost Draga Vukovića, ki po tej sezoni odhaja v Gummersbach, se bo Velenjčanom še kako poznala. Foto: RTV SLO
Renato Sulić
Renato Sulić je bil tokrat najuspešnejši pri Celjanih v rešetanju mreže Jeruzalema. Foto: RTV SLO

V derbiju 4. kroga skupine za prvaka je Gorenje zasluženo ugnalo Koprčane z 31:28 in jih tudi prehitelo na drugem mestu, ki še vodi v Ligo prvakov. Velenjčani, še edini neporaženi v končnici prvenstva, so do polovice prvega polčasa lovili goste (6:6), na odmor pa odšli že s prednostjo štirih golov (17:13).

V 43. minuti je domača ekipa povedla že z osmimi goli (24:16), a je hitro sledil gostujoči povratek. Četa Matjaža Tominca je v 53. minuti zaostajala le še za gol (25:26), a nato storila preveč tehničnih napak v napadu. Drago Vuković (8) je to s tremi zaporednimi goli znal kaznovati.

Vodilno moštvo Celje PL je Jeruzalem premagalo z 32:28.