Velenjčani in Škofjeločani uspešni

Že od uvodnih minut naprej je bilo jasno, da bo šlo za igro mačke z mišjo. Po odličnih obrambah Ivana Gajiča in številnih uspešnih protinapadih je prednost rastla iz minute v minuto. Najvišjo razliko je semafor kazal sredi drugega polčasa, ko je bilo 29:8. Izjemno strelsko formo je pokazal Ivan Čupić, ki je zabil kar 15 golov.

Misovski in Dolenec jeziček na tehtnici
Precej bolj izenačen je bil dvoboj v škofjeloški dvorani Poden, kjer je Merkur s 33:29 premagal avstrijski Aon Fivers. Uvodne minute so pripadle gostom, ki so po zaslugi razpoloženega Martina Abadira povedli s 7:4. Domači so izenačili (10:10), nato pa do odmora ušli na 13:11. V 43. minuti so Gorenjci na krilih makedonskega vratarja Petra Misovskega in strelca Jureta Dolenca prvič povedli s +5 (25:20), kar je bilo odločilno, saj se gostom ni uspelo približati na manj kot -2.