Staš Skube je bil z osmimi zadetki najboljši strelec Gorenja. Foto: Aleš Fevžer
Gorenje zmagalo na Danskem

Velenjčani so na začetku tekme prikazali brezkompromisno predstavo. Dobra obramba in silno učinkovit Klemen Cehte, ki je na začetku dosegel kar tri gole, sta prinesla vodstvo z 1:4. Gostitelji sprva niso imeli pravih odgovorov na poletno igro slovenskih prvakov, v nadaljevanju pa so vendarle vzpostavili ravnotežje. V igro velenjske ekipe so se prikradle drobne napake, kar so Danci s pridom izkoristili in v 19. minuti povedli z 11:10. Velenjski strateg Ivan Vajdl je krizne minute prekinil z minuto odmora, po njej pa so njegovi varovanci znova zaigrali dobro in kmalu povišali na 12:14, ob polčasu pa imeli zadetek prednosti (14:15).

Ves čas vodili
"Ose" so učinkovito odprle tudi drugo polovico tekme, v šesti minuti nadaljevanja so si priigrale štiri gole naskoka (14:18). Aalborg je bil v prvih 15 minutah povsem nebogljen, domači rokometaši so delali prav začetniške napake, ob tem pa je blestel tudi vratar Benjamin Burić, ki je ustavil nekaj "čistih" strelov, hkrati pa ubranil še dve sedemmetrovki. V 41. minuti je Gorenje svojo prednost povišalo na +5 (15:20), a vse, kar so Velenjčani zgradili v uvodnih dveh tretjinah tekme, so zapravili v naslednjih minutah.

Gostitelji so se jim v 50. minuti približali na gol zaostanka (21:22), po Vajdlovi minuti odmora pa je tekma vendarle krenila v pravo smer. Za to je najzaslužnejši Staš Skube, ki je s prodornimi potezami spravljal v obup rokometaše Aalborga, po njegovih golih pa si je Gorenje priigralo tudi najvišjo prednost na tekmi (22:28).