Rokometaši Gorenja na prvi tekmi ugnali poljsko Gwardio

Zdaj morajo za uvrstitev v skupinski del Velenjčani premagati še enega tekmeca. Ose so izpolnile osnovni cilj, na Poljsko bodo odpotovale z zalogo štirih golov, vseeno pa ob koncu tekme niso bile povsem zadovoljne. Gostitelji so se zavedali, da so imeli v rokah tudi višjo zmago, ki pa so jo zapravili v zadnjih desetih minutah.

Ko je bilo v 50. minuti na semaforju 22:15, so bili varovanci trenerja Zorana Jovičića na dobri poti v tretji krog kvalifikacij. Toda nato so padli v sedemminutni strelski post, kar so gostje izkoristili. Približali so se na 22:18, nato celo na 23:20, v zadnji sekundi tekme pa so po lepi akciji dosegli še zadetek za 26:22. Pri Gorenju je izstopal Aleks Kavčič, ki je dosegel sedem zadetkov, a zgolj dva v drugem polčasu. Po štiri ob stoodstotnem metu sta prispevala Ibrahim Haseljić in David Miklavčič.

V soboto je Riko Ribnica na domačem terenu s 30:27 odpravila islandski Selfoss. V ribniški ekipi sta bila najbolj učinkovita Risto Vujačić in David Kovačič, ki sta dosegal po sedem golov.