Igralcem Gorenja bo težko vzeti naslov. Foto: RK Gorenje
Miklavčič je bil najboljši strelec tekme z osmimi zadetki. Foto: MMC RTV SLO
Požuna so v četrtek potrdili za trenerja Celjanov tudi v prihodnji sezoni. Foto: EPA
Dragan Gajić
Gajić je bil najboljši strelec svojega novega kluba. Foto: Boštjan Selinšek
Derbi dobili vodilni Velenjčani

Domačini so na začetku povedli 1:0 in 2:1, nato pa so minimalno vodstvo prevzeli gostje. Razigran je bil David Miklavčič, v vratih Velenja je dobro branil Ivan Gajič, ki je v prvem delu zbral 8 obramb. Domača vratarja, večino časa je branil Mirko Alilovič, sta ubranila le dva strela.

Najvišjo prednost si je Gorenje priigralo v 26. minuti, ko je Cehte povišal na +3. Celjani so se z igralcem več približati na zadetek. Minuto pred koncem prvega polčasa je izenačil Gašper Marguč, a so na odmor s prednostjo zadetka odšli Velenjčani.

Celjani lovili Velenjčane
V nadaljevanju je izenačil Nejc Poklar, ko so imeli domači igralca manj na igrišču. Gostje so hitro ušli na +2, izenačil je Momir Rnić. Po izključitvi Klemna Cehteta v 41. minuti je Marguč znova izenačil, nato pa Celjane popeljal v vodstvo za zadetek. Pivovarji bi lahko prednost še povišali, a je bil na mestu Gajič.

Ob izključitvi Alema Toskiča dobrih pet minut pred koncem so gostje znova prišli v vodstvo za dva zadetka. Minuto pred koncem je na zadetek zaostanka znižal Toskič, Urban Lesjak pa je petnajst sekund do konca ubranil strel gostov. Celjani so imeli v zaključnih sekundah priložnost za izenačenje, a je obramba Gorenja ustavila Rnića, ki je nato ob streljanju 9-metrovke zadel zid Gorenja.

Varovanci Branka Tamšeta tudi po 17. krogu ostajajo neporaženi. Pivovarji v prvenstvu za Gorenjem zaostajajo 10 točk.