Nikola Špelić je bil v Trebnjem najučinkovitejši igralec Maribora. Foto: Aleš Fevžer
Dean Bombač
Dean Bombač je ob tesni zmagi Cimosa nad Ribnico Riko Hiše za koprčane prispeval 11 golov. Foto: Aleš Fevžer
V Trebnjem brez zmagovalca

Velenjčani so s trinajsto zmago zadržali prvo mesto v 1. NLB Leasing ligi, primorski rokometaši pa so doživeli že deveti poraz v tej sezoni in so v spodnji polovici lestvice. Zmagali so tudi Celjani, tretjeuvrščeni Cimos Koper je s 33:32 doma ugnal Ribnico Riko Hiše.

Cehte blestel v Velenju
V Velenju je bila tekma dve tretjini povsem izenačena, izbrance domačega trenerja Branka Tamšeta pa je 'streznil' šele zaostanek s 14:17 in 15:18. V zadnjih dvajsetih minutah so z zavzeto predstavo v obrambi in napadu hitro nevtralizirali primanjkljaj v zadetkih in z delnim izidom 9:0 povedli s 24:18 ter razrešili vse dvome o zmagi. V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Klemen Cehte z desetimi zadetki, v gostujoči pa sta Dušan Fidel in Žiga Smolnik dosegla po pet golov.

Izjemno napeta tekma v Kopru
Rokometaši koprskega Cimosa so po drami na Pirenejskem polotoku, kjer so si po dvobojih s portugalskim Portom izborili nastop v skupinskem delu pokala EHF, v obračunu z Ribničani znova trepetali, na koncu pa se jim je znova izšlo po načrtih. Zmagoviti gol je v zadnji minuti s sedemmetrovke prispeval Dean Bombač, z enajstimi zadetki tudi najbolj učinkovit igralec dvoboja. V domači zasedbi sta se poleg Bombača strelsko izkazala tudi Matjaž Brumen z osmimi in Tine Poklar s sedmimi zadetki, v gostujoči pa sta Grega Jamnik in Zvonimir Kapular dosegla po sedem golov.

Celjani so zanesljivo slavili v Sevnici in zadržali drugo mesto na prvenstveni lestvici, Sevničani pa ostajajo na predzadnjem mestu s tremi točkami prednosti pred zadnjeuvrščenimi Krčani. Izbranci gostujočega trenerja Vladana Matića so bili vsaj za kakovostni razred boljši od gostiteljev. Ti so se resda trudili po najboljših močeh, a jim niso bili kos.