Rokometaši Gorenja dobili derbi v Kopru

Goste je s tribun dvorane Bonifika spremljal njihov trener v prihodnji sezoni Željko Babić. Koprčani so povedli s 6:3, a so jih Velenjčani hitro ujeli, nato pa tudi sami povedli s +2. Polčas se je končal z 12:12.

V 40. minuti so gosti po dveh golih Nika Medveda povedli s 17:15. Koper je v 50. minuti izenačil na 19:19. V 52. minuti je ekipa gostujočega trenerja Boruta Plaskana ostala brez Matjaža Brumna, ki si je poškodoval levo koleno. Njegovi soigralci so nato zadeli štirikrat zaporedoma in v 56. minuti vodili s +4, kar je bilo dovolj za zmago.

Medved je bil s sedmimi zadetki najučinkovitejši pri gostih, medtem ko sta za domače Aleks Vlah in Žiga Smolnik zadela po petkrat.

Stoodstotni izkupiček ohranjajo tudi Celjani, ki so z 41:29 porazili Krko. Luka Žvižej je dosegel sedem golov.